Brian Tracy „Zjedz tę żabę”

W 2001 r. Brian Tracy napisał pierwsze wydanie książki Zjedz tę żabę. Dla wielu osób, stanowiła cenne źródło inspiracji i powód do zmiany swojego życia.

Czytając III wydanie z 2017 r., przypomniał mi jak ważne jest planowanie każdego następnego dnia, pamiętając w pierwszej kolejności o rzeczach najważniejszych. 


Skupienie się na priorytetach to klucz do osiągania sukcesów. Realizując nawet mało przyjemne, ale ważne zadania (słynna żaba) możemy dużo osiągnąć. Mamy też poczucie satysfakcji, że nasze plany są realizowane i możemy z odwagą myśleć o kolejnych projektach.

Brian Tracy przypomina mi o jeszcze o czymś bardzo ważnym.
Przygotowanie planu na dzień następny powoduje, że nasza podświadomość pracuje nad nim nawet wtedy, gdy śpimy.
Często zdarza się, że budzimy się z głową pełną pomysłów i koncepcji, dzięki którym nasze przedsięwzięcia realizujemy sprawniej, mając poczucie, że dokonujemy słusznych wyborów.

W moim przypadku to świetnie się sprawdza. Jeśli mam jakiś dylemat i trochę czasu na decyzję, obiecuję sobie, że na pewno przez noc uda mi się coś wymyślić. I tak się dzieje w 99% przypadków 🙂
Co ważne, opracowane rozwiązania wydają się najlepsze z możliwych.

Książka zawiera wiele cennych wskazówek. Każdy w niej znajdzie coś dla siebie. Ważne, by nie tylko czytać tego rodzaju książki, ale spróbować 2-3 rozwiązania wdrożyć do swojego życia. 

Zachęcam do lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spodobał Ci się wpis ?
Podziel się wiedzą ze znajomymi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Menu